Osetljiviji nervni sistem lako je prijemčiv za sve vrste stimulacije. Pogotovo ako je senzitivnost kod osobe prisutna godinama. Šta su stimulacije? Uglavnom, može biti sve.
Prizori, zvuci, mirisi, vibracije, dodir.
Promena vremenskih zona.
Promena klimatskih uslova.
Mesečeve mene, gužva, putovanja.
Promena merenja vremena, godišnjeg doba.
Jako veštačko svetlo.
Hladnoća (čak i nekog predmeta ili tkanine).
Ako su duže vreme izloženi stimulacijama, zbog specifičnosti njihovog mozga, brzo postaju preplavljeni, umorni, razdražljivi ili povučeni.
Učite o svojoj osobini.
Sve postane lakše kada znamo zašto smo reagovali baš u toj situaciji i baš na taj način. Sebi vremenom uopšte više nismo čudni. A drugima, pa neka se raspitaju i oni. 😉

Pročitajte tekst ,,Visoka senzitivnost – Kako se može maskirati, ali i raskrinkati?“
Kada bi vas neko sada pitao sa kojim se to poteškoćama najčešće srećete zbog vaše visoke senzitivnosti – šta biste rekli?
Ranije, ja bih odgovorila da su to jače emocionalne reakcije + potiskivanje (njihovo gušenje); večito ispravljanje krivih Drina (objašnjavanje do besvesti i sva nepravda ovog sveta na mojim plećima); lojalnost (nekim pogrešnim ljudima i situacijama); otežano mišljenje (zbog preplavljenosti). Sada, odgovorila bih gotovo isto. Ali, manjeg intenziteta. Kako? Da li sam postala manje senzitivna?! Nisam.

Pročitajte ,,Zašto se godinama ne možemo ojačati?“
Naučila sam kako da negujem sebe. A sa tim sve postaje jasnije i predvidljivije, a mi mudriji. Put je daleko od lakog. Ali i živeti visokosenzitivan život, a to ne znati ili poricati, je još dalje od lakog. Dobra vest je da visokoosetljivi imaju dovoljno i nežnosti (suptilnosti), kao i snage da nađu sebi „lek“.
Tragajte.
Možete! ❤
Autor: Vesna Mirilo